امتیاز کاربران
ضعیفعالی 

چیدن میز صبحانه

جالبه بدونید در مکزیک اتاقی به اسم اتاق صبحانه وجود داره که صبحانه و غذاهای غیر رسمی را توی اون سرو می کنند . این اتاق معمولا در کنار اشپزخانه قرار گرفته و با اتاق ناهار خوری متفاوت است. در جلوی این اتاق معمولا باغچه یا ایوانی یا بالکنی قرار دارد و برای دکوراسیون آن از رنگ امیزی های مختلفی در کنار هم استفاده می نمایند .
در صورت تمایل به ایجاد چنین اتاقی در خانه اولین گام رنگ کردن دیوارها با رنگ های شاد یا استفاده از کاغذ دیواری های طرح دار با زمینه زرد رنگ می باشد .
به جای قالی در این اتاق بهتر است از گلیم یا گبه استفاده شود .
قاب های استفاده شده بر روی دیوارها نیز عموما دارای طرح هایی از مناظر و طبعیت و دارای قاب های چوبی هستند .
در مورد صندلی ها بهتر است از صندلی های فرفوژه ای استفاده شود و برای قسمت نشمین صندلی ها از پارچه هایی با طرح های سنتی استفاده شود . برای میز می توان از نوع چوبی یا فرفوژه استفاده نمود .

میز ناهار

میز ناهار


چیدمان میز ناهار
این تصاویر برای هر مهمانی ناهاری مناسب می باشند .

میز ناهار میز ناهار

میز ناهار میز ناهار

قرار دادن یک ظرف چند طبقه در وسط میز که هر یک از طبقات آن را با یک نوع شیرینی یا میوه با رنگ های مختلف تزئین کرده اید بسیار ایده جالبی خواهد بود . بسیار جالب خواهد بود که دو نوع میوه مشابه را نیز در یک طبقه قرار دهید. مثلا گلابی های زرد درشت و کویج های نارنجی کوچک در یک طبقه . توت های زرد و ریز در بین رزهای زرد خوشرنگ یا سفید در طبقه دیگر . انگورها و انجیرهای سبز نیز در کنار هم در یک طبقه قرار گیرند .

چیدمان میز شام
فرقی نمی کند مهمانی شما کوچک است یا بزرگ حتما سعی کنید وقتی را به چیدمان میز شام اختصاص دهید .
اولین موضوع انتخاب رومیزی است . اگر ظروف شام شما طرح دار است از یک رومیزی ساده استفاده کنید . اگر ظروف شام شما ساده و تک رنگ هستند می توانید از رومیزیهای طرح دار استفاده کنید .
در میز شام نباید از رنگ های متعدد استفاده کنید . اگر ظروف شما براق و درخشان هستند ، چه ساده چه طرح دار ، رومیزی خود را از یک رنگ خنثی و لطیف انتخاب کنید .
می توانید زیر رومیزی یک تکه پلاستیک پهن کنید تا هم از کثیف شدن میز جلوگیری شود و هم سر و صدای بشقاب ها و قاشق و چنگال هم کمتر گردد.
بهتر است کارت هایی با نام مهمانان درست کردم و در جلوی بشقاب آنها قرار دهید تا شام رسمیت و کلاس بیشتری داشته باشد .
حتما توجه کنید جا برای همه وجود داشته باشد و در صورت کوچک بودم میز یک میز دیگری قرض کرده و در کنار آن قرار دهید .
اگر سرویس غذاخوری شما سفید ساده هست از ظروفی با رنگ های دیگر برای متنوع کردن سفره کمک بگیرید . اما اگر رومیزی شما شلوغ است ، ظرف های رنگی را فراموش کنید .
چنگال ها در سمت چپ ، کارد و قاشق سمت راست و بشقاب دسر در بالای بشقاب اصلی قرار می گیرد . لیوان ها در بالا سمت راست قرار می گیرند
به تعداد کافی نمک پاش و فلفل پاش و ظرف کره روی میز قرار دهید . گلدان پر از گل یا شمعدان هایی در دو سوی میز با شمع های بلند را فراموش نکنید .

اضافه کردن نظر

توجه کنید : نظرات جدید شما پس از تایید مدیریت در بالای نظرات قبلی نمایش داده میشوند.

کد امنیتی
تغییر کد امنیتی

ساک دستی