امتیاز کاربران
ضعیفعالی 

حمام را هم مانند بقیه منزل تزئین کنید یا تمی را درنظر بگیرید که به کلی با فضای باقی خانه متفاوت باشد. حمام و دستشویی در بعضی از خانه ها تنها به عنوان فضایی کاربردی شناخته می شود که شایسته توجه و وقت گذاشتن نیست. با این وجود بهسازی اتاقی که هر روز مورد استفاده تمام اعضای خانواده قرار گرفته و تقریبا تمام مهمانان آن را می بینند می تواند برای این فضای فراموش شده بسیار مفید باشد.

دکوراسیون حمام و دستشویی

شاید شما از تزئین دستشویی و حمام بدتان نمی آید اما نمی دانید چگونه سادگی آن را حفظ کرده یا نمی توانید در مورد چگونگی این تزئین تصمیم بگیرید، مطلب زیر می تواند برایتان مفید باشد.

● نکاتی درباره دکوراسیون
روش های متعددی برای آراستن حمام وجود دارد اما کار مشکل، انتخاب تنها یکی از این روش هاست. اگر ایده شما شامل وسایل و خرده ریزها و دیگر وسایل گران قیمت تزئینی است، حتما قبل از قرار دادن تمام اقلام مورد نظرتان در اتاق، به تناسب و ترکیبات ممکن این موارد فکر کنید. ممکن است افزودن یک عنصر تزئینی از نظر شما بسیار عالی باشد، اما تناسب این شی» با باقی وسایل حمام مانند آینه، قفسه داروها و... تناسبی نداشته باشد. یکی دیگر از اشتباهات رایج در تزئین حمام و دستشویی، استفاده از چند طرح و نقش مختلف است. برای مثال دیوارها نقش و نگاری متفاوت از حوله ها و هردوی اینها متفاوت از پرده حمام و فرش هستند. چنین کاری تصویری مغشوش و عصبی کننده به وجود می آورد. بهترین راه، استفاده از حداکثر دو نقش متناسب از نظر رنگ، طرح - مثلا گل و گیاه یا ماهی- و بافت، با یکدیگر در فضای حمام است.

دکوراسیون حمام و دستشویی

● چند ایده موضوعی
شما می توانید برای ایجاد هماهنگی، حمام را هم مانند بقیه منزل تزئین کنید یا تمی را درنظر بگیرید که به کلی با فضای باقی خانه متفاوت باشد. برای مثال، اگر به ساحل دریا علاقه دارید، می توانید دریا را موضوع تزئین حمام قرار دهید. رنگ دیوارها را آبی روشن یا بژ-به رنگ ماسه- انتخاب کنید و برای تقویت موضوع یکی دو عکس به دیوار نصب کنید.
نکته مهم این است که موضوع مورد نظر شما هرچه باشد، بهترین کار ساده و خنثی نگهداشتن رنگ کف، دیوارها و طاقچه هاست و در عوض باید از لوازم و خرده ریزهای تزئینی استفاده کرد. به این ترتیب اگر بخواهید پس از مدتی تم تزئینی حمام را تغییر دهید، خرج زیادی متحمل نخواهید شد.

دکوراسیون حمام و دستشویی

● فوق مدرن
برای کسانی که به وسایل مکانیکی و مدرن علاقه دارند، روش تزئین و تجهیز حمام با آخرین وسایل و تکنولوژی بسیار جالب خواهد بود. شیرهای مجهز به چشم الکترونیک، سر دوش های جالب و مانند اینها. انواع سردوش ها از مدل های قابل تنظیم تا انواعی که دارای چند خروجی آب هستند و از دو یا چند جهت آب فشانی می کنند، در بازار موجود است. شیرهای آب دارای چشم الکترونیک نیز از دسته مواردی هستند که واقعا ارزش مخارج تهیه و نصب دارند و موجب صرفه جویی فراوان در آب می شوند. تزئین حمام و دستشویی به طوری که برای کودکان جذاب باشد، علاقه آنان به پاکیزگی و نظافت را تقویت می کند.

دکوراسیون حمام و دستشویی

● آرام بخش
اگر سبک مورد علاقه شما به سمت آرامش و سادگی تمایل دارد، برای ایجاد فضایی متناسب با این روحیه باید حمام را با رنگ های روشن تزئین کنید. رنگ های روشن فضا را بزرگتر نشان داده و موجب تقویت روحیه شخص می شوند. اگر به بوها حساسیت ندارید، در حمام از خوشبوکننده های طبیعی دارای اسانس لاوندر (اسطوخودوس) استفاده کنید. بوی این گیاه بسیار آرام بخش بوده و انواع خوشبوکننده های آن به شکل های مختلف مانند شمع، ظروف تزئینی با محفظه ای برای اسانس، صابون و... در بازار موجود است. تزئیناتی با مواد طبیعی مانند چوب و سنگ و همچنین گیاهان سبز طبیعی یا مصنوعی - نه گل های مصنوعی درشت قرمز و زرد- نیز به ایجاد فضایی آرام بخش کمک می کند.

دکوراسیون حمام و دستشویی

دکوراسیون حمام و دستشویی

دکوراسیون حمام و دستشویی

دکوراسیون حمام و دستشویی

دکوراسیون حمام و دستشویی

دکوراسیون حمام و دستشویی

نظرات   

 
tara
0 #1 tara 1391-04-25 19:27
فقط حموم شیشه ای اوف اوففف
 

اضافه کردن نظر

توجه کنید : نظرات جدید شما پس از تایید مدیریت در بالای نظرات قبلی نمایش داده میشوند.

کد امنیتی
تغییر کد امنیتی

موسیقی بیکلام